Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Президентът Радев е във Варшава за срещата на страните от формата Б9

Снимка: ЕПА/БГНЕС

На 22 февруари президентът Румен Радев ще участва в срещата на държавите от формата Б9, която ще се състои във Варшава. Форматът за политически диалог обединява страните членки на НАТО България, Естония, Латвия, Литва, Румъния, Словакия, Унгария, Чехия и Полша.

В тазгодишното издание на срещата на високо равнище в полската столица ще участва и президентът на САЩ Джо Байдън.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Шести блок на АЕЦ "Козлодуй" спира работа за годишен планов ремонт

От днес започва годишният планов ремонт на шести блок на АЕЦ "Козлодуй", който се очаква да продължи до началото на декември, съобщиха от атомната електроцентрала. По време на престоя ще бъде направена цялостна профилактика и техническо..

публикувано на 25.10.25 в 08:08

Спим един час повече на 26 октомври

В 04:00 ч. българско време на 26 октомври 2025 г., трябва да превъртим стрелките на часовниците с един час назад. Това означава един час повече сън, но той не елиминира стреса за организма в резултат на смяната на биологичния график – посочват..

публикувано на 25.10.25 в 08:05
Златна есен

Променливо ще е времето – с разкъсана облачност, топло за есента

В събота , 25 октомври, минималните температури ще са от 6 до 11°, в София – 6°. През деня временно разкъсване и намаление на облачността ще има над Северна България, след пладне отново ще се увеличи и привечер и през нощта на места там ще има..

публикувано на 24.10.25 в 19:53