На 3 март цяла България отбелязва с тържества националния си празник - 145-ата годишнина от Освобождението на България от османско иго.
От 11:00 часа президентът Румен Радев и вицепрезидентът Илияна Йотова ще участват в церемонията по издигане на националното знаме на България пред Паметника на Незнайния воин в София, където ще бъде отдадена почит пред паметта на загиналите за свободата на България.
От 18:30 часа на площад „Народно събрание“ на тържествената заря-проверка Радев ще приеме почетния строй на представителните части на Българската армия.
Историческият връх Шипка в Стара планина също е център на тържествата, в тях ще се включи премиерът Гълъб Донев. Началото им е от 11:00 часа. Паметникът на свободата на върха ще работи с удължено работно време до 19:00 часа.
Бургас отбелязват празника с тържествени ритуали, голямо хоро и автошествие. То събира за шеста година родолюбиви българи под българския трибагреник. Ще премине през главните улици и булеварди на града и ще се насочи към Българово, за да бъде почетена паметта на християните, посечени в храм Свети Атанасий през 1878 г.
В Крумовград ще бъдат положени венци пред паметниците на Руския воин и Капитан Петко войвода.
В Ловеч паметта на руските войни и местните жители, дали живота за Освобождението, ще бъде почетена едновременно пред паметниците на Цачо Шишков, Кървавия камък, както и пред 12-те монумента в Алеята на българо-руската дружба в парка "Стратеш".
Факелно шествие под надслов "Да запалим огъня на родолюбието“ организира Община Берковица. Атрактивното събитие ще състои в Берковския Балкан на ски писта "Ком" от 18:30 часа.
В "България днес" на 25.02 разговаряме с главната управителка на Германо-българската индустриално-търговска камара Соня Миклай, за да разберем доколко България е позната като дестинация и представена на германските изложения. Срещаме се с..
В сряда минималните температури ще бъдат между минус 5° и 0°, по-ниски в североизточните райони до минус 7°. В София ще е около минус 1°. През деня над Западна България ще бъде предимно облачно. Над Източна България ще е слънчево с временни..
Списанието на БТА ЛИК посвети февруарския си брой на Българското национално радио. То беше представено днес на специално събитие в Мраморното фоайе на радиото. На 25 януари се навършиха 90 години от създаването на медията. На тази дата през..
Точно преди 3 години, на 24 февруари, започна инвазията на Русия в Украйна – събитие, което събуди Европа 77 години след края на Втората световна война и..
В "България днес" на 25.02 разговаряме с главната управителка на Германо-българската индустриално-търговска камара Соня Миклай, за да разберем..
Изкуственият интелект сега е изграден изцяло от класически компютри с алгоритми, докато изкуственият интелект на базата на квантовите компютри ще е много..