На 3 март цяла България отбелязва с тържества националния си празник - 145-ата годишнина от Освобождението на България от османско иго.
От 11:00 часа президентът Румен Радев и вицепрезидентът Илияна Йотова ще участват в церемонията по издигане на националното знаме на България пред Паметника на Незнайния воин в София, където ще бъде отдадена почит пред паметта на загиналите за свободата на България.
От 18:30 часа на площад „Народно събрание“ на тържествената заря-проверка Радев ще приеме почетния строй на представителните части на Българската армия.
Историческият връх Шипка в Стара планина също е център на тържествата, в тях ще се включи премиерът Гълъб Донев. Началото им е от 11:00 часа. Паметникът на свободата на върха ще работи с удължено работно време до 19:00 часа.
Бургас отбелязват празника с тържествени ритуали, голямо хоро и автошествие. То събира за шеста година родолюбиви българи под българския трибагреник. Ще премине през главните улици и булеварди на града и ще се насочи към Българово, за да бъде почетена паметта на християните, посечени в храм Свети Атанасий през 1878 г.
В Крумовград ще бъдат положени венци пред паметниците на Руския воин и Капитан Петко войвода.
В Ловеч паметта на руските войни и местните жители, дали живота за Освобождението, ще бъде почетена едновременно пред паметниците на Цачо Шишков, Кървавия камък, както и пред 12-те монумента в Алеята на българо-руската дружба в парка "Стратеш".
Факелно шествие под надслов "Да запалим огъня на родолюбието“ организира Община Берковица. Атрактивното събитие ще състои в Берковския Балкан на ски писта "Ком" от 18:30 часа.
Само на 37 км от втория по големина град в България – Пловдив, и стотина километра от столицата София се намира китният Пазарджик. Благоприятното географско положение на древния град е причина там да са минавали важни антични римски търговски пътища, а..
Най-старият зимен курорт у нас – "Боровец", открива летния сезон на 28 юни, съобщава БТА. От тази дата ще работи и кабинковият лифт, който обаче няма да функционира в понеделник и вторник. Туристите ще могат да се разходят в парк "Бороландия" и в..
Село Делчево възстановява традицията за отбелязване на Еньовден с двудневна програма на 21 и 22 юни, съобщиха от Община Гоце Делчев. Събитията ще започнат на 21 юни от 17:00 часа с шествие от площада към местността "Вълчова тумба", където ще бъде..
Един живот, заобиколен от книги, думи и мъдрост – така може да бъде описан пътят на известната преводачка Янка Трифонова Селими, която и до днес, на..
Лято, високи температури, отпускарско настроение. Но за съжаление с лятото идват не само позитивни емоции, а реални и много сериозни проблеми. Така..
От новата учебна година университетът в молдовския град Тараклия официално ще обучава студенти като филиал на Русенския университет "Ангел Кънчев"...