На 22 март отбелязваме Световния ден на водата. Целта на деня е да привлече вниманието на обществеността към проблема за достъпа до чиста питейна вода и съхраняването на водните ресурси. Темата за 2023 година е “Ускоряване на промяната”.
По този повод музеят “Земята и хората” в София ще проведе демонстрации за деца над 7-годишна възраст на тема “Невидимата вода в минералите”.
В Ловеч обявяват Ден на отворените врати с вход свободен за посетителите на Старата градска баня „Дели Хамам“. Старата градска баня, построена през XVI век, днес е превърната във виртуална водна атракция. Посетителите могат да научат интересни факти за водата чрез специално проектирани мултимедийни ефекти и програми. С новите технологии, водата в сградата се превръща във воден екран и екран от фини водни пари, върху които се проектират различни картини.
В "България днес" на 10 април слушайте: 01:05 Актуална информация от страната и българските общности зад граница 05:30 Прогноза за времето 10:55 Художничката и преводачка Дивна Шалич Лафчиева и..
В петък , 11 април, облачността отново ще се увеличава, но ще се задържи почти без валежи. Привечер на отделни места в Източна България, а през нощта срещу събота и в останалата част от страната ще превали. Минималните температури ще бъдат минус..
В брой 46 на предаването слушайте: За българската емиграция в Кипър и нуждата от български училища за децата на нашите сънародници – интервю с Калинка Панчева, основател и директор на училище „Родна стряха“; Научна монография дава сведения..
Възможно ли е още от 2026 г. предметът "Добродетели и религии" да влезе в учебните програми и вече да бъде задължителен – това е дебат, около който се..
Шофьорите да карат максимум с 130 км в час на магистралите – с десет по-малко от сега разрешената скорост, решиха депутатите от парламентарната Комисия..
В четвъртък , 10 април, облачността ще се увеличи до значителна и ще започнат валежи предимно от дъжд. Ще бъде ветровито с умерен, в Дунавската..