Изпитваме доста сериозно безпокойство, защото все още нямаме достъп до машините, а вече сме много близо до изборите, каза председателят на Работна група "Избори" Иван Кондов на брифинг във външно министерство.
"Мога да кажа че вече сме на финалната права при подготовка за изборите, дотук протече сравнително нормално без съществени проблеми. Остават няколко много важни етапа - командироването на представителите на държавата и за съжаление не сме получили машините”, заяви Кондов. Той уточни, че дори министерството да не успее да изпрати машини за гласуване до всички набелязани секции, това няма да повлияе на изборния процес, защото има възможност и за гласуване с хартиена бюлетина.
На адрес https://www.mfa.bg/bg/izbori-2023 външно министерство публикува адресите на всички избирателни секции в чужбина, както и секционните избирателни списъци за 2 април 2023 г. Ще се гласува в 737 секции в 61 държави.
Гнездящата популация на белия щъркел – една от най-обичаните птици у нас, се е увеличила с 33 процента през последните години, показват данните от международно преброяване, цитирано от БГНЕС. Според резултатите в страната ни са регистрирани..
В петък , 10 октомври, минималните температури ще са от 5 до 11°, в София – 7°. През деня облачността над страната ще е променлива, на места по-често до предимно слънчево. По-значителна ще е облачността над планинските райони и над западната..
Външно министерство остро осъди вандалските прояви срещу синагогата във Варна и срещу Паметника на благодарността в Бургас, който е израз на признателността за спасяването на българските евреи през Втората световна война. Това посочват от..
Поредно бедствие, поредни анализи и мерки постфактум от страна на отговорните институции. Опустошителното наводнение, заляло курортното селище "Елените"..
В сряда минималните температури ще са от 6 до 11°, в София – 7°. През денонощието над по-голямата част от страната облачността ще остане значителна и..
Тематична експозиция, посветена на тиквата, е сред акцентите на традиционните "Есенни срещи с растенията" и Дните на есенното плодородие в..