В България инфлацията е по-висока, но увеличението на доходи и заплати е по-високо от нея и най-високото в ЕС. Пред българския вестник БГ БЕН във Великобритания, финансовият анализатор Светозар Гледачев пояснява, че в страната ни хората забогатяват и потребяват повече, средно със 7% реално в стоки, не в цени. По думите на Гледачев, за 2 години стандартът на живот на англичаните е спаднал със 7%, но това го няма в никоя страна от ЕС, дори и от тези в дъното на Съюза, като България и Румъния. Няма друга страна в Европа, като Великобритания, с ограничение на покупките на зеленчуци, посочва икономистът и добавя, че Индия, бившата колония, вече има по-висок БВП от Великобритания. След Брекзит, напусналите Великобритания граждани на ЕС са 51 000, включително и българи, но влезлите от трети страни са над 509 000. Първите са висококвалифицирани, а вторите са на помощи. От друга страна, във Великобритания, работната седмица се съкращава на четиридневна, което учудващо е довело до повишаване на производителността. В свободните почивни дни хората там се насочват към туризъм и развлекателни услуги, което пък е увеличило търсенето на хора в този сектор и безработицата е спаднала.
На официална церемония в Берлин българският разследващ журналист Христо Грозев получи наградата си за Европейски журналист на годината. Той беше ключова фигура при издирването на бившия мениджър на Wirecard Ян Марсалек в Москва, както и при..
Белоградчишкото село Салаш е домакин на второто издание на единствения по рода си Фестивал на трънката. По нашите земи диворастящото растение от незапомнени времена се използва за билколечение, като се събират не само плодовете, но също семена и листата...
Започва най-голямото лекоатлетическо събитие в България – Wizz Air Sofia Marathon 2025 . На 11 и 12 октомври улиците на София ще се превърнат в сцена на спорт и култура. За поредна година организаторите отчитат рекорден интерес от страна на..
В "България днес" на 17 октомври слушайте: 08:25 - Българите в Унгария с двоен празник – ден на приятелството и сертификат от ЮНЕСКО за..
В петък , 17 октомври, минималните температури ще са от 6 до 11°, в София – 7°. В сутрешните часове на места в Дунавската равнина и западната част..
В събота , 18 октомври, минималните температури ще са от 8 до 13°, в София – 9. През деня ще бъде предимно облачно и на много места ще има валежи от..