Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

На 13 април парламентът продължава с избора на председател

Снимка: БГНЕС

Днешната работа на парламента ще започне без звънец, т.е. продължава първият пленарен ден след като в сряда, 12 април, депутатите не успяха да изберат своя председател. Двете номинации – на Росен Желязков от ГЕРБ-СДС и Петър Петров от "Възраждане", бяха отхвърлени.

След като стана ясно, че за пореден път има проблем с избора на председател на парламента, лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов предложи председателството да се поеме от първата политическа сила – ГЕРБ. Предложение направи и Асен Василев от ПП-ДБ – двете най-големи коалиции, а именно ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ, да излъчат председатели, които да се редуват на два месеца.

Аналогична беше ситуацията и в 48-ия парламент, в който на депутатите им бяха нужни три дни, за да се справят с избора на председател.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Фестивалът "Зелена вълна – 21 век" в Кърджали предлага обучение в бедствени ситуации

Европейският екологичен фестивал "Зелена вълна – 21 век" се завръща в Кърджали с практически обучения, прожекции и дискусии, информира БНР Кърджали. Целта на събитието на 9 и 10 октомври е да повиши готовността на хората да реагират при реални..

публикувано на 09.10.25 в 07:55

Форум в София ще обсъди сигурния преход към еврозоната

"Обезпечаване на сигурността на прехода към еврозоната" – така е озаглавен форумът, посветен на мерките за сигурност при въвеждането на еврото, който ще се проведе днес в София. Той е организиран от Асоциацията на индустриалния капитал в България..

публикувано на 09.10.25 в 07:35

България днес - 8 октомври 2025 г.

В "България днес" на 08 октомври слушайте: 05:00 – Актуално от България и за общностите с българи по света 18:30 –   Виновни за наводненията – природата или човешкото безхаберие? 35:37 –   Нови открития съживяват легендите за..

публикувано на 08.10.25 в 19:00