Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

На 13 април парламентът продължава с избора на председател

Снимка: БГНЕС

Днешната работа на парламента ще започне без звънец, т.е. продължава първият пленарен ден след като в сряда, 12 април, депутатите не успяха да изберат своя председател. Двете номинации – на Росен Желязков от ГЕРБ-СДС и Петър Петров от "Възраждане", бяха отхвърлени.

След като стана ясно, че за пореден път има проблем с избора на председател на парламента, лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов предложи председателството да се поеме от първата политическа сила – ГЕРБ. Предложение направи и Асен Василев от ПП-ДБ – двете най-големи коалиции, а именно ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ, да излъчат председатели, които да се редуват на два месеца.

Аналогична беше ситуацията и в 48-ия парламент, в който на депутатите им бяха нужни три дни, за да се справят с избора на председател.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Пасхална вечерня за Второ Възкресение в катедралния храм “Света Неделя”

Патриарх Даниил отслужи богослужение за т.нар. Второ Възкресение Христово в софийския митрополитски катедрален храм “Св. Неделя”. На празничната литургия прозвучаха текстове от Евангелието на различни езици, с което се напомня, че благата вест е..

публикувано на 20.04.25 в 13:15

Председателят на НС, премиерът и президентът поздравиха българите за Възкресение Христово

“Днес, обединени от силата на вярата ни в изкупителната саможертва на Иисус Христос, отново празнуваме заедно и сме вдъхновени от Неговото Възкресение. Нека то ни помогне да творим добри дела!” С тези думи председателят на Народното събрание Наталия..

публикувано на 20.04.25 в 11:44

Патриарх Даниил поздрави българите с “Христос воскресе”

Точно в полунощ патриарх Даниил възвести Христовото Възкресение и поздрави българите с “Христос воскресе” от катедралния храм “Св. Александър Невски”. Събралите се пред църквата миряни отвърнаха с радостния възглас “Воистину воскресе” под съпровода на..

публикувано на 20.04.25 в 09:08