Правителството иска криминализиране за онлайн размяната на пиратско съдържание. Промените в Наказателния кодекс са, одобрени от служебния кабинет. Те предвиждат създаването, поддържането на пиратски торенти, уебплатформи, чат групи в приложения за онлайн размяна на пиратско съдържание да се наказва с до 6 години затвор и глоба до 5000 евро (10 000 лв.)
. Предметът на престъплението ще се отнема в полза на държавата само ако принадлежи на извършителя. Разрешава се използването на специални разузнавателни средства срещу интелектуалното пиратство. Не се предвижда наказване на отделните потребители на пиратски произведения.
Законовите промени са внесени в парламента след започналата в САЩ процедура срещу България, че не се бори активно срещу онлайн-пиратството.
Идеята за референдум за еврото се подкрепя от 63,3% от българите срещу 35,3% "против". Това показва независим сондаж на социологическа агенция "Мяра", проведен в периода 10-13 май сред 803 души и представящ мненията на пълнолетното население на..
Мексиканската писателка Софи Бехарано де Голдберг ще се срещне с читатели в София. Поводът е романът ѝ "Морската градина", който тя ще представи на 15 май от 18,30 часа в Конферентна зала 1 под куполите на Ларгото (Античен комплекс..
Протестът на градския транспорт в София блокира движението на трамваи, автобуси и тролейбуси, както и учебния процес в училищата. От сутринта организаторите на протеста КТ "Подкрепа" и КНСБ обявиха в ефира на БНР, че са отворили две горещи линии за..
Националистите от "Възраждане" организират днес от 18:30 ч. в НДК в София събитие, обявено като дискусия за спасяването на лева, в която ще се включи и..
Една азбука, едно послание към Европа и много хипотези – глаголицата е ключ към нашето наследство и национална идентичност. По повод 1170-годишнината от..
Трети пореден ден София ще остане без наземен транспорт, съобщи на фейсбук страницата си Центърът за градска мобилност. След няколкочасова среща със..