Въпроси за образованието на български език в Сърбия обсъдиха посланикът на България в Белград Петко Дойков, генералният консул в Ниш Димитър Цанев и председателят на Националния съвет на Българското национално малцинство Стефан Стойков. В срещата участваха и членовете на комисията по образование към съвета.
Липсата на обучение на майчин език в предучилищна възраст, намаляващият брой ученици и липсата на преведени учебници за 3, 4, 7, 8, 10 и 11 клас бяха във фокуса на срещата. Поставен беше и въпросът с добавянето на 30% допълнително съдържание на български език към учебниците по история, география, музика и рисуване. Набелязани са конкретни стъпки за по-бързото разрешаване на проблемите, съобщиха от посолството.
През 2024 г. българските работодатели са увеличили вноса на персонал от страни извън ЕС, сочат данните на Агенцията по заетостта. За краткосрочна заетост са пристигнали 15 560 чужденци, или с над 35% повече спрямо 2023 г. Най-много работници..
Няма да има съвместно честване със Северна Македония на 153-тата годишнина от рождението на Гоце Делчев на 4 февруари. България не е получила покана да почетем заедно този ден, съобщи външният министър. Георг Георгиев определи отношенията между..
Днес в Брюксел премиерът Росен Желязков ще участва в неформална среща на лидерите на ЕС, фокусирана върху укрепването на европейската отбрана. Дискусиите ще обхванат повишаването на отбранителните способности на Съюза, противодействието на хибридни и..
За бойкот на големите хранителни вериги в България заради спекулативно високите цени призова през "Фейсбук" заместник-председателят на ВМРО Карлос..
Икономисти и финансисти инициираха петиция с искане да не се отлага подаването на заявление за извънреден конвергентен доклад от Европейската комисия за..
Отлагането на искането на конвергентен доклад за влизането на България в еврозоната не е фатално. По-важно е да се постигне стабилност в управлението,..