Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

ГЕРБ поиска ПП-ДБ да представят своя вариант за правителство

Снимка: БТА

С първия мандат не може да подкрепим правителство, но сме готови да говорим по политики и да видим в рамките на отговорното поведение какво можем да постигнем, особено по темата за бюджета, заяви съпредседателят на "Продължаваме промяната" Кирил Петков на лидерската среща в парламента между ГЕРБ-СДС и "Продължаваме промяната – Демократична България" (ПП-ДБ).

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов поиска от ПП-ДБ да представят варианта си за кабинет и състав на правителство с втория мандат. Дали с първия или втория мандат важно е да има редовно правителство, подчерта той. Ако представите кабинет, който ние да харесаме, пак имаме тема за разговори. Ако имате друг вариант за подкрепа, пак трябва да ни го покажете, настоя Борисов. Той повтори, че Изпълнителната комисия на ГЕРБ е решила, докато не изчерпат всички опции с ПП-ДБ, да не разговарят с останалите парламентарни формации.

По публикацията работи: Иван Петров


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Възможни са слаби валежи в Южна България, затоплянето продължава

В четвъртък , 23 октомври, минималните температури ще са от 6 до 11°, по Черноморието 13-16°, в София – 7°. Сутринта на места в низините и котловините видимостта ще е намалена заради мъгла или ниска облачност. През деня облачността над страната ще е..

публикувано на 22.10.25 в 19:16

Младите лекари ще получат желаното увеличение на заплатите си

На ниво коалиция сме взели решение представените искания на младите лекари като нива на възнаграждения да бъдат удовлетворени, заяви на заседание на парламентарната здравна комисия нейният председател Костадин Ангелов, предаде репортерът на БНР..

публикувано на 22.10.25 в 16:33

Росен Желязков покани крал Чарлз Трети отново да посети България

Премиерът Росен Желязков отправи покана към крал Чарлз Трети отново да посети България, съобщиха от Министерския съвет. Двамата са разговаряли на кралския прием, организиран по повод Срещата на върха в рамките на инициативата “Берлински процес” в..

публикувано на 22.10.25 в 14:52