Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Времето ще е облачно, ще се и затопля, но за кратко

Снимка: БГНЕС

Във вторник минималните температури ще са от 10 до 15°, в София - 10°. През деня ще е облачно над Западна България с кратки превалявания. Максималните температури ще достигнат от 22 до 27°. В столицата ще е 22°.

Над Черноморието  ще е облачно без валежи. Максималните температури на въздуха ще са 18-20°. Морската вода е 14-15°. Вълнението на морето ще е 1-2 бала.

В планините ще е облачно с кратки валежи над западните масиви. Максималната температура на височина 1200 м ще е 16°, на 2000 м до 10°.

В сряда ще вали над цялата страна а температурите ще се понижат.

В Европа ще вали над Лигурия, Корсика и Унгария. На Балканите ще вали над Санджак, Западна Македония, крайбрежието на Орфанския залив и Мраморно море. В Лондон ще е 17°. В Париж и в Берлин ще е 16°, в Москва се очакват 20°. В Мадрид ще е 23°, в Рим и в Белград ще е 18 и 21°. В Атина и Истанбул ще е 25 и 24°. Букурещ ще е най-топлата евростолица с 26°. 

В Ню Йорк и Монреал ще е 21 и 23°, във Ванкувър и в Чикаго ще e 25 и 16°. В Лос Анджелис се очакват 23°, в Маями и в Мексико сити ще e 29и 24°, в Буенос Айрес и в Рио де Жанейро ще е 22 и 26°. В Дубай ще е 34°, в Йерусалим 31°.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Васил Терзиев и Екрем Имамоглу ще открият B40 в София

Най-престижният форум на местната власт на Балканите – B40, ще се проведе в София между 24 и 25 февруари . Темата на софийското домакинство е "Бъдещето на Балканите: иновации, сътрудничество, зелен преход и растеж", а фокусът на българското..

публикувано на 19.02.25 в 17:54

Влак на българска жп компания катастрофира в Румъния, има жертва

Тежка влакова катастрофа с влак на българската фирма ПИМК е станала край Крайова, Румъния. По първоначална информация при инцидента е загинал  началник-влакът на частната българска компания, който е румънски гражданин.  По информация на румънската..

публикувано на 19.02.25 в 16:03

Изкуственият интелект създава нова реалност за работодатели и работници

В ерата на усилена дигитализация и навлизане на изкуствения интелект във всички сфери от живота ни, най-застрашени от изчезване са професиите на хората с висока квалификация и с по-високо заплащане. Най-малко засегнати са работните места, които..

публикувано на 19.02.25 в 13:50