Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Времето ще е облачно, ще се и затопля, но за кратко

Снимка: БГНЕС

Във вторник минималните температури ще са от 10 до 15°, в София - 10°. През деня ще е облачно над Западна България с кратки превалявания. Максималните температури ще достигнат от 22 до 27°. В столицата ще е 22°.

Над Черноморието  ще е облачно без валежи. Максималните температури на въздуха ще са 18-20°. Морската вода е 14-15°. Вълнението на морето ще е 1-2 бала.

В планините ще е облачно с кратки валежи над западните масиви. Максималната температура на височина 1200 м ще е 16°, на 2000 м до 10°.

В сряда ще вали над цялата страна а температурите ще се понижат.

В Европа ще вали над Лигурия, Корсика и Унгария. На Балканите ще вали над Санджак, Западна Македония, крайбрежието на Орфанския залив и Мраморно море. В Лондон ще е 17°. В Париж и в Берлин ще е 16°, в Москва се очакват 20°. В Мадрид ще е 23°, в Рим и в Белград ще е 18 и 21°. В Атина и Истанбул ще е 25 и 24°. Букурещ ще е най-топлата евростолица с 26°. 

В Ню Йорк и Монреал ще е 21 и 23°, във Ванкувър и в Чикаго ще e 25 и 16°. В Лос Анджелис се очакват 23°, в Маями и в Мексико сити ще e 29и 24°, в Буенос Айрес и в Рио де Жанейро ще е 22 и 26°. В Дубай ще е 34°, в Йерусалим 31°.




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Найден Тодоров получи най-високото румънско отличие за култура

На специална церемония в румънското посолство в София, посланик Бръндуша Предеску връчи на маестро Найден Тодоров ордена "Културни заслуги" с ранг "Велик офицер" . "Тук сме, за да почетем днес вашия Маестро, когото смятам за национално съкровище,..

публикувано на 19.02.25 в 13:39

Столичното летище вече има нова визия и ново име

На тържествена церемония столичното летище бе наименувано “Васил Левски“, в присъствието на вицепремиера и министър на транспорта Гроздан Караджов, главният изпълнителен директор на оператор на аеропорта "СОФ Кънект" Хесус Кабайеро, представители на..

публикувано на 19.02.25 в 13:23

Мразовито време в средата на седмицата

В сряда , 19 февруари, минималните температури ще бъдат между минус 8 и минус 3°. В София ще е около минус 7°. През деня валежите от сняг в североизточните райони ще започнат да спират, но в Югоизточна България все още на много места снеговалежът..

публикувано на 18.02.25 в 18:10