Часове след изявлението на главния прокурор Иван Гешев, че няма да подава оставка, заместникът му и ръководител на следствието Борислав Сарафов го обвини в приватизиране на прокуратурата. Той заяви също, че се страхува за живота си и поиска от правосъдния министър да му бъде назначена лична охрана.
“До днес, за разлика от Иван Гешев, аз водех нормален живот. За съжаление, за мен и семейството ми това вече няма да бъде възможно, защото познавам методите на главния прокурор”, подчерта Сарафов. От думите му стана ясно, че се опасява да не се окаже “внезапно убит”, както това се е случило преди близо 20 г.с прокурора Николай Колев по времето на друг главен прокурор - Никола Филчев.
На официална церемония в Берлин българският разследващ журналист Христо Грозев получи наградата си за Европейски журналист на годината. Той беше ключова фигура при издирването на бившия мениджър на Wirecard Ян Марсалек в Москва, както и при..
Белоградчишкото село Салаш е домакин на второто издание на единствения по рода си Фестивал на трънката. По нашите земи диворастящото растение от незапомнени времена се използва за билколечение, като се събират не само плодовете, но също семена и листата...
Започва най-голямото лекоатлетическо събитие в България – Wizz Air Sofia Marathon 2025 . На 11 и 12 октомври улиците на София ще се превърнат в сцена на спорт и култура. За поредна година организаторите отчитат рекорден интерес от страна на..
В "България днес" на 10 октомври слушайте: 01:40 – Актуално от България и сънародниците по света 13:14 – По съседски – обзор на..
В събота , 11 октомври, през страната ще премине атмосферно смущение . Минималните температури ще са от 8 до 13°, в София – 10°. След нощните валежи..
Три нови електрически локомотива “Сименс Смартрон” влизат в експлоатация от днес, съобщи транспортният министър Гроздан Караджов. Два от тях ще..