Жалко и не съм допускала, че в държава-член на ЕС, трябва да се върнем десетки години назад и да водим отново битка за независимост, каза председателят на Върховния касационен съд Галина Захарова пред журналисти преди началото на заседанието на пленума на Висшия съдебен съвет(ВСС).
Предложението на шестима колеги за предсрочно освобождаване на главния прокурор ни поставя в началото на процедура, а тази законова възможност е изключително лаконично формулирана, добави Захарова. Всички членове на ВСС да бъдат максимално дистанцирани, за да можем все пак да вземем решение, което ще установи истината в максимална степен и ще се опита да предотврати настоящата криза, която може и да се задълбочи, призова Захарова.

Главният прокурор се включи в пленума онлайн и обяви, че излиза в отпуск по лични причини.
На церемония в университета “Витаутас Магнус“ в литовския град Каунас, ректорът на Софийския университет "Св. Климент Охридски", проф. Георги Вълчев, прие ротационното председателство на международния университетски алианс "Transform4Europe"..
В четвъртък , 23 октомври, минималните температури ще са от 6 до 11°, по Черноморието 13-16°, в София – 7°. Сутринта на места в низините и котловините видимостта ще е намалена заради мъгла или ниска облачност. През деня облачността над страната ще е..
На ниво коалиция сме взели решение представените искания на младите лекари като нива на възнаграждения да бъдат удовлетворени, заяви на заседание на парламентарната здравна комисия нейният председател Костадин Ангелов, предаде репортерът на БНР..
В събота , 25 октомври, минималните температури ще са от 6 до 11°, в София – 6°. През деня временно разкъсване и намаление на облачността ще има над..
Хладните есени вечери ни дават повод да се потопим в уютната атмосфера на софийските ресторанти и да опитаме нови вкусове, вдъхновени от световни..
В 04:00 ч. българско време на 26 октомври 2025 г., трябва да превъртим стрелките на часовниците с един час назад. Това означава един час повече сън,..