Съпредседателят на „Продължаваме промяната“ (ПП) Кирил Петков се извини за думите му спрямо бившият еврокомисар и кандидат за ротационен премиер Мария Габриел. Те се чуват от записа на заседанието на Изпълнителния съвет на партията. „В дългата нощ, в която ПП трябва да вземе съдбоносно решение за втория мандат, има много емоции, мнения, квалификации“, казва Петков във Фейсбук. "Имаше и непрецизен изказ от моя страна за г-жа Мария Габриел", признава той.
"Считам, че Мария Габриел е пример за смелостта и способностите на дамите в политиката. Знам колко е трудно да се решиш на тази крачка. С такива примери вярвам, че изпращаме силно послание и мотивация повече жени да разберат, че мястото на всяка от вас е точно там, където си изберете", пише Петков.
В "България днес" на 22 Юли слушайте: 08:05 – Помагало "Моята България" ще получат участниците в..
В сряда минималните температури ще са от 17° до 23°. В София ще е 17°. Преди обяд ще бъде слънчево. След пладне, атмосферата ще се лабилизира. Ще се развие купесто-дъждовна облачност и в западните и централни райони, ще превали краткотраен дъжд с..
Много от сънародниците ни в чужбина, приемат работата си по различни народолюбиви каузи като мисия, в която винаги влагат цялата си душа. Това прави и българката Валентина Александрова – Кирова, поделяйки ежедневието между грижите за семейството си..
Много от сънародниците ни в чужбина, приемат работата си по различни народолюбиви каузи като мисия, в която винаги влагат цялата си душа. Това прави..
Три часа и 10 минути, с 31 песни, пред над 40 000 почитатели . Това са фактите от завръщането на Guns N’ Roses в София – на 21 юли, на националния стадион..
Над 70 представители на български неделни училища зад граница, университетски преподаватели и експерти от Министерството на образованието и науката се..