Съпредседателят на „Продължаваме промяната“ (ПП) Кирил Петков се извини за думите му спрямо бившият еврокомисар и кандидат за ротационен премиер Мария Габриел. Те се чуват от записа на заседанието на Изпълнителния съвет на партията. „В дългата нощ, в която ПП трябва да вземе съдбоносно решение за втория мандат, има много емоции, мнения, квалификации“, казва Петков във Фейсбук. "Имаше и непрецизен изказ от моя страна за г-жа Мария Габриел", признава той.
"Считам, че Мария Габриел е пример за смелостта и способностите на дамите в политиката. Знам колко е трудно да се решиш на тази крачка. С такива примери вярвам, че изпращаме силно послание и мотивация повече жени да разберат, че мястото на всяка от вас е точно там, където си изберете", пише Петков.
Белоградчишкото село Салаш е домакин на второто издание на единствения по рода си Фестивал на трънката. По нашите земи диворастящото растение от незапомнени времена се използва за билколечение, като се събират не само плодовете, но също семена и листата...
Започва най-голямото лекоатлетическо събитие в България – Wizz Air Sofia Marathon 2025 . На 11 и 12 октомври улиците на София ще се превърнат в сцена на спорт и култура. За поредна година организаторите отчитат рекорден интерес от страна на..
В "България днес" на 10 октомври слушайте: 01:40 – Актуално от България и сънародниците по света 13:14 – По съседски – обзор на всичко по-важно от Балканите през седмицата 23:52 – Отзвук от парламентарните избори в..
На официална церемония в Берлин българският разследващ журналист Христо Грозев получи наградата си за Европейски журналист на годината. Той беше..
Започва най-голямото лекоатлетическо събитие в България – Wizz Air Sofia Marathon 2025 . На 11 и 12 октомври улиците на София ще се превърнат в..
Белоградчишкото село Салаш е домакин на второто издание на единствения по рода си Фестивал на трънката. По нашите земи диворастящото растение от..