Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Трябва да има правителство с втория мандат

Снимка: БГНЕС

Съпредседателят на “Демократична България” и лидер на “Да, България” Христо Иванов призова, в ефира на БНР, акад. Николай Денков и Мария Габриел да продължат спешно разговорите, без да сменят формулата за кабинета.

Според Иванов, проф. Денков трябва да е първи в ротацията, заради конституционната реформа, чиито носители са ПП-ДБ и ако тя бъде саботирана или поеме в грешна посока, премиерът може да си подаде оставката, а с него и цялото правителство. По думите на Иванов, конституционна реформа е първият, най-важен тест и ако тя се осъществи, кабинетът може да работи неограничено време. Това ще даде ясен знак, че се работи „за системното разграждане на корупционния модел”, независимо кой какво минало има.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

БСП взима решение за избора на нов лидер

Днес и утре БСП провежда заседание на 51-вия си конгрес. Очаква се временният председател Атанас Зафиров да направи отчет за изминалия период. Делегатите трябва да гласуват и промени в Устава на партията, с които да се върне старото положение -..

публикувано на 15.02.25 в 10:18

Планинският град Априлци кани за празника на сланината и греяната ракия

В старопланинския град Априлци днес и утре традиционният празник на сланината и греяната ракия събира хиляди почитатели на традициите, предаде кореспондентът на БНР Пламен Христов.  Посетителите ще могат да се насладят на "Бабината гозба" и..

публикувано на 15.02.25 в 09:35

Радостна вест – край Тутракан се излюпи първото пеликанче за сезона

Преди дни в защитената местност "Калимок - Бръшлен" близо до крайдунавския град Тутракан се излюпи първото къдроглаво пеликанче за този сезон, съобщават от Българското дружество за защита на птиците "BirdLife Bulgaria". Родителите му активно се..

публикувано на 15.02.25 в 07:10