Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Вторник ще е топъл с пролетни превалявания

Снимка: БГНЕС

Във вторник на много места в страната ще се развива дъждовна облачност. Ще има краткотрайни валежи и гръмотевици. Очакват се и градушки. Почти без валежи ще е в западните и централните райони на Дунавската равнина. Минималните температури ще са от 10 до 16°, в София - 10°. Максималните температури ще са от 22 до 27°. В столицата ще е 22°.

Над Черноморието  ще е облачно и дъждовно. Максималните температури на въздуха ще са 22-23°. Морската вода е 17-19°. Вълнението на морето ще е 1-2 бала.

В планините ще е облачно със следобедни кратки валежи. Максималната температура на височина 1200 м ще е 16°, на 2000 м до 8°.

В сряда времето остава пролетно и без съществена промяна.

В Европа ще вали над югозападната част на Пиренейския полуостров, над Швейцария, Корсика, Южните Апенини и повсеместно над Балканите. В Лондон и в Париж ще е 19 и 24°, в Берлин и в Москва – 21 и 23°. В Мадрид се очакват 22°, в Рим – 23. В Атина ще е 24°. В Белград и в Истанбул ще е 23°. Букурещ ще е най-топлата евростолица с 29°.

Във Ванкувър и Монреал ще е 18 и 23°, в Ню Йорк и в Чикаго ще e 29 и 23°. В Лос Анджелис се очакват 18°, в Маями и в Мексико сити ще e 30 и 25°, в Буенос Айрес и в Рио де Жанейро ще е 14 и 22°. В Дубай ще е 37°, в Йерусалим 26°.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

София остана блокирана без наземен градски транспорт

Протест под надслов "Достоен труд - достойно заплащане! Без транспорт няма икономика!" възпрепятства тази сутрин излизането на превозните средства по всички автобусни, тролейбусни и трамвайни линии на софийския обществен транспорт. Редовно работи..

публикувано на 14.05.25 в 09:58

Президентът: Мнозинството крачи към еврозоната, но отдалечава България от Европа

В страха си от гласа на българските граждани при провеждане на референдум за готовността на България да въведе еврото през 2026 г., днес новото мнозинство в парламента погази Конституцията и законите, употребявайки председателя на Народното събрание...

публикувано на 13.05.25 в 17:55

Етнографската изложба "Потопеното наследство" повдига сериозни екологични въпроси

В началото на 60-те години на м.в. се приема, че състоянието на водните запаси на страната ни е недостатъчно за нуждите на земеделието, затова започва мащабно строителство на язовири в цялата страна. Така в периода 1950-1985 г. биват построени 216..

публикувано на 13.05.25 в 13:45