В понеделник над Западна България ще е предимно слънчево, след обяд ще се заоблачи, но ще е почти без валежи. На изток ще е облачно и на много места ще има кратки, временно интензивни валежи и гръмотевици. Има условия за градушки. Минималните температури ще са от 14 до 19°, в София - 15°. Максималните температури ще са от 23 до 28°, в столицата - 25°.
Над Черноморието ще е облачно и ще вали. Максималните температури на въздуха ще са 23-25°. Морската вода е 22-24°. Вълнението на морето ще е 2-3 бала.
В планините над Източна Стара планина, Странджа и Сакар ще има кратки, интензивни валежи. Температурата на височина 1200 м ще е до 19°, на 2000 м до 11°.
Във вторник затоплянето ще продължи, като ще превалява само край морето.
В Европа над Пиренейския п-в, Франция, в Алпите и Германия, в Ирландия и Шотландия, Скандинавието и Прибалтика, Беларус, Западна Украйна и Кавказ на много места ще има кратки валежи, на места значителни с гръмотевици. Над Белгия, Нидерландия и централноевропейските страни и Финландия ще е топло и предимно слънчево, над Апенинския п-в и Централното Средиземноморие, също. На Балканите над западните и централните райони ще е слънчево и температурите ще се покачват. Над североизточната част от полуострова, Мраморно море и Проливите все още ще превалява. В Лондон ще е 24°. В Париж и Берлин се очакват 28°. В Мадрид ще е 32°, а в Москва 23°. В Рим и Белград ще е 30°, в Истанбул и в Атина 27° и 28°, в Букурещ 29°.
Във Ванкувър и Монреал ще е 14 и 19°, в Ню Йорк и в Чикаго ще e 24 и 27°. В Лос Анджелис се очакват 21°, в Маями и в Мексико сити ще e 31 и 32°, в Буенос Айрес и в Рио де Жанейро ще е 13 и 22°. В Дубай ще е 37°, в Йерусалим 27°.В събота , 11 октомври, през страната ще премине атмосферно смущение . Минималните температури ще са от 8 до 13°, в София – 10°. След нощните валежи над Северна България през деня северозападният вятър ще се усили и ще бъде умерен до силен. Преди..
Три нови електрически локомотива “Сименс Смартрон” влизат в експлоатация от днес, съобщи транспортният министър Гроздан Караджов. Два от тях ще обслужват влакове по направлението София-Бургас, а един – по линията София-Русе. Новите машини са..
Българското национално радио (БНР) може да разшири излъчването си в Молдова и особено в Тараклийския район, в който е концентрирана българската етническа общност в страната. За това са разговаряли посланикът на Република Молдова в София Емил Жакота..
Поредно бедствие, поредни анализи и мерки постфактум от страна на отговорните институции. Опустошителното наводнение, заляло курортното селище "Елените"..
Във вторник , 14 октомври, минималните температури ще са от 5 до 10°, в София – 7°. През денонощието облачността над страната ще се задържи предимно..
Инициативен комитет, начело с историка акад. Георги Марков, предлага на мястото на Паметника на Съветската армия в София да бъде изграден паметник на..