Членове на синдиката КНСБ протестираха пред служебния вход на парламента, откъдето депутатите влизат на работа. Под лозунга "За справедливи доходи в Бюджет 2023" протестиращите настояват за срещи с депутатите за представяне на своите искания по проектобюджета. В протеста участват работници и служители в приходни институции, от които се очаква да съберат парите в бюджета, като осигурителния институт, агенцията по приходите и управлението за ТОЛ такси. Сред протестиращите бяха и работещите от други държавни структури, включително и от БНР.
Другият голям синдикат "Подкрепа" разположи импровизирана „Приемна за народни представители“, за да ги приканят към диалог за заплатите. Протестът ще се повтори и през следващите дни, докато продължава гласуването на бюджета.
Във вторник , 18 февруари , минималните температури ще бъдат между минус 5 и 0°. В София ще е около минус 5°. В по-голямата част от страната ще се задържи студено, облачно, с валежи от сняг, в крайните югоизточни райони – от дъжд. Снежната..
В навечерието на честванията в памет на Апостола на свободата Васил Левски, президентът Румен Радев официално наименува столичното летище "Васил Левски" – София, съобщи прессекретариатът на държавния глава. По Конституция президентът има правомощията..
Летище София работи нормално при зимни условия, съобщи БТА. Пистата за излитане и кацане, рульожките за маневриране и перонът са почистени. Самолетите се третират против обледеняване. Желателно е пътниците е да идват на съответния терминал на..
Най-новите технологични решения, продукти и проекти в областта на земеделието и агроиндустрията, ще бъдат представени на изложението "Агра 2025" в..
В ерата на усилена дигитализация и навлизане на изкуствения интелект във всички сфери от живота ни, най-застрашени от изчезване са професиите на хората..
На специална церемония в румънското посолство в София, посланик Бръндуша Предеску връчи на маестро Найден Тодоров ордена "Културни заслуги" с ранг "Велик..