Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Падане в последния завой реши победата в Гран При на България по СуперМото

Снимка: bfm.bg

Падане в последния завой коства победата на световния шампион Марк Райнер Шмидт по време на старта от Световния шампионат по СуперМото S1GP на летищен комплекс „Долна Митрополия“. 

Германецът спечели Race one и Fast Race в надпреварата, но завърши трети в Super final. Така той остана на 2 точки зад победителя в този кръг Лукас Холбахер от Австрия. Трети е Елия Самартин от Италия. Българинът Майкъл Иванов със спечелените 33 точки е 10-ти в общото подреждане.

В надпреварата за юноши Божидар Иванов се нареди втори с общо 45 точки за класирането. Победител стана Лоренц Бенг от Германия с 5 повече.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Природата или човешкото безхаберие са в основата на наводненията по Черноморието

Отиващата към края си 2025 година не остана изключение от черната статистика по отношение на природните бедствия на територията на България. Суша, пожари, а след това последваха и наводненията. И макар след всяко подобно бедствие да се говори за мерки,..

публикувано на 08.10.25 в 10:40

Синоптичната обстановка остава сложна, в Северна България – с оранжев код за валежи

В сряда , 8 октомври, синоптичната обстановка ще остане сложна. През нощта в Дунавската равнина и Лудогорието ще остане дъждовно и на места количествата ще са значителни. В югоизточните райони на страната валежите ще отслабват, и на места..

публикувано на 07.10.25 в 18:15

"Добродетели и религии" няма да се изучава през следващата учебна година

Предметът “Добродетели и религии” няма да бъде въведен от следващата учебна година, съобщи от Пловдив образователният министър Красимир Вълчев, цитиран от БТА. По думите му, продължава работата по изготвянето на програмата за..

публикувано на 07.10.25 в 18:05