Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Жълт код за валежи и гръмотевици е подаден за цялата страна

Снимка: Албена Безовска

В понеделник тласкан от западен вятър над страната ще премине хладен летен фронт. Нощта и сутринта ще превали над Западна България, а след обяд над източна. Минималните температури ще са от 16 до 21°, в София - 16°. Максималните ще са от 27 до 32° в столицата - 28°.

Над Черноморието ще е слънчево. След обяд ще се заоблачи и на места на север ще превали. Максималните температури на въздуха ще са 24-28°. Морската вода е 21-24°. На север от нос Калиакра ще е 13-14°. Вълнението на морето ще е 2 бала.

В планините ще е облачно със значителни валежи и гръмотевици. Температурата на 1200 м ще е до 22°, на 2000 м до 14°.

Във вторник дъждовете спират и ще се затопля.

В Европа над Пиренейския полуостров, Южна Франция, Италия и Гърция ще е слънчево и горещо. Значителна облачност с валежи ще има над останалите части на континента. В Лондон ще е 22°, в Париж 23°. В Берлин и Москва се очакват 22 и 26°. В Атина и в Белград ще е 35 и 28°. В Истанбул и в Букурещ ще е 30°. Мадрид ще е най-горещата евростолица с 37°.

Във Ванкувър и Монреал ще е 22 и 24°, в Чикаго и в Ню Йорк ще е 24°. В Лос Анжелис се очакват 31°, в Маями и в Мексико сити ще e 31 и 24°, в Буенос Айрес и в Рио де Жанейро ще е 19 и 21°. В Дубай ще е 38°, в Йерусалим 31°. 


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Поморийското езеро приема безплатно посетители за Световния ден на влажните зони

Посетителският център "Поморийско езеро" приема днес, 1 февруари,  посетители без входни такси по повод предстоящия Световен ден на влажните зони, който се отбелязва на 2 февруари. Това съобщи Община Поморие. Центърът ще работи от 10:00 до 16:00..

публикувано на 01.02.25 в 07:15

Трифон Зарезан идва пак с настроение и много наздравици

"Ако го няма твойто вино лудо, животът няма да е чудо!" – строфата е от песен, посветена на един от най-старите и почитаните празници по нашите земи – Трифон Зарезан. П равослав ният празник в чест на Свети Трифон се отбелязва на 1..

публикувано на 01.02.25 в 06:10
Градската художествена галерия в Кюстендил

Връчват наградата за живопис на името на Владимир Димитров – Майстора

Празнично и с почит към 143-ата годишнина от рождението на Владимир Димитров – Майстора, Градската художествена галерия в Кюстендил връчва Националната награда за живопис за 2024г. на името на знаменития художник. Владимир Димитров – Майстора:..

публикувано на 01.02.25 в 05:05