Започва проект за възстановяване популацията на брадатия лешояд в България и на Балканите, съобщиха от Природен парк "Сините камъни" в Сливен. В партньорство с Фондация за опазване на лешоядите от Нидерландия, Milvus group от Румъния и др. организации и фирми в страната, ще се работи и за утвърждаване гнезденето на черния лешояд в България, както и за възстановяване популацията на диви кози в Сливенския балкан и др. животни.
Проектът ще създаде ефективна мрежа от местни поддръжници за спасяване на бедстващи лешояди в България и съседните държави. Предвидени са дейности за популяризиране на лешоядите и предотвратяване заплахите срещу тях. Проектът е за 7 години, а стойността му над 5 млн. евро, от които ЕС осигурява 3,9 млн. евро.
Вижте още:
ХХ-ата Международна конференция на Българската асоциация на хирурзите, гастроентеролозите и онколозите (БАХГО) събра в София видни специалисти в областта на хирургичната онкология и гастроентерология. Във форума взе участие и френският хирург..
Ученици от Бургас обединиха интереса си към технологиите и опазването на природата, създавайки дигитална игра, в която симпатичен морски робот събира пластмасови и хартиени отпадъци от виртуалното море , преодолявайки вълни от замърсяване и..
В интерактивния център за наука и технологии на "София Тех Парк" - "ТехноМеджикЛенд", на 10 и 11 май ще се проведе състезание по скоростно редене на Куба на Рубик. Събитието е част от официалния календар на Световната куб асоциация и се организира от..
ХХ-ата Международна конференция на Българската асоциация на хирурзите, гастроентеролозите и онколозите (БАХГО) събра в София видни специалисти в..
Ученици от Бургас обединиха интереса си към технологиите и опазването на природата, създавайки дигитална игра, в която симпатичен морски робот събира..
Дългогодишната работа като учител, художник и културолог подтиква Йонка Господинова да провокира своите ученици в силистренското училище "Никола Йонков..