Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Седмицата започва с топло и слънчево време

Снимка: БTA

В понеделник ще е слънчево. Минималните температури ще са от 14 до 20°, в София - 14°. Максималните ще са от 28 до 33° в столицата - 28°.

По Черноморието ще е слънчево. Максималните температури на въздуха ще са 26-30°. Морската вода е 23-25°. Заради североизточен вятър особено силен на юг, морето ще е бурно с вълнение 3-4 бала.

Над планините  ще е слънчево с изявен източен вятър. Температурата на 1200 м. надморска височина ще е до 23°, на 2000 м. до 14°.

Във вторник ще е топло, но от изток ще се заоблачи, възможни са локални валежи.

В Европа над Великобритания и Скандинавския п-ов ще е облачно и дъждовно. Кратки валежи ще има във Франция, Германия, Швейцария, Полша, Прибалтика и части от Беларус. На Балканите ще е слънчево, след обяд над Гърция ще превалява. В Лондон и в Париж ще е 22 и 27°. В Берлин и в Москва се очакват 30 и 23°. В Рим и Атина ще е 32 и 31°. В Белград и в Букурещ ще е 32 и 33°, в Истанбул - 29°. Най-горещата евростолица ще е Мадрид с 35°.

Във Ванкувър и Монреал ще е 28 и 24°, в Чикаго и в Ню Йорк ще е 25 и 24°. В Лос Анжелис се очакват 27°, в Маями и в Мексико сити ще e 33 и 26°, в Буенос Айрес и в Рио де Жанейро ще е 16 и 23°. В Дубай ще е 39°, в Йерусалим 39°. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Българският павилион на ЕКСПО 2025 в Осака

Със специална церемония и концерт премина Денят на България в ЕКСПО 2025

Участието на България на международното изложение в Осака ще покаже съвременния образ на страната като регионален иновационен център. Това посочи президентът Румен Радев, който говори на официалната церемония, с която на 18 май беше отбелязан Денят на..

публикувано на 18.05.25 в 09:17

Изложбата "90 години БНР – радиото на поколения българи" вече е в Бургас

Пътуващата изложба "90 години БНР – радиото на поколения българи" може да бъде разгледана вече и в Бургас. Поводът е и рожденият ден на БНР-Бургас – в края на май се навършват 13 години от създаването на регионалната медия. Изложбата, подредена..

публикувано на 18.05.25 в 09:05
Росен Желязков

Българска правителствена делегация ще присъства на инаугурацията на папа Лъв XIV във Ватикана

Правителствена делегация, водена от министър-председателя Росен Желязков, ще присъства на неделната тържествена литургия по повод началото на понтификата на папа Лъв XIV, съобщи правителствената пресслужба. В нея ще участват също вицепремиерите..

публикувано на 18.05.25 в 07:00