Тази сутрин пред националния стадион “Васил Левски” в София ще бъде даден стартът на второто издание на велосъстезанието Sofia Bike Relay. Колоездачите ще преминат четирикилометров маршрут по централни улици и булеварди.
След края на велошествието ще започне и отборно състезание с фирмени играчи. Събитието - част от Европейската седмица на мобилността, е благотворително и 30% от стартовите такси ще бъдат дарени в подкрепа на проекта “Социално-емоционално обучение чрез спорт“ на фондация “Заедно в час“. Проектът има за цел да интегрира социално-емоционалните умения в спортните занятия на ученици от 1 до 12 клас.
Регистриралите се за участие на сайта https://sofiabikerelay.com/registration-free-tour/ ще участват в томбола, а най-големият късметлия ще спечели нов електрически велосипед."Обезпечаване на сигурността на прехода към еврозоната" – така е озаглавен форумът, посветен на мерките за сигурност при въвеждането на еврото, който ще се проведе днес в София. Той е организиран от Асоциацията на индустриалния капитал в България..
В четвъртък , 9 октомври, над източната половина от страната облачността ще остане значителна. В сутрешните часове на много места все още ще има валежи от дъжд, които през деня ще отслабват и спират. В западната половина вероятността за валежи..
Министерството на туризма ще подкрепи общините в рекламата на културно-историческото им наследство, заяви ресорният зам.-министър Ирена Георгиева при откриването на 20-ото издание на международното изложение “Културен туризъм” във Велико Търново,..
На официална церемония в Берлин българският разследващ журналист Христо Грозев получи наградата си за Европейски журналист на годината. Той беше..
Започва най-голямото лекоатлетическо събитие в България – Wizz Air Sofia Marathon 2025 . На 11 и 12 октомври улиците на София ще се превърнат в..
Белоградчишкото село Салаш е домакин на второто издание на единствения по рода си Фестивал на трънката. По нашите земи диворастящото растение от..