Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Взимат се мерки срещу последствия от израело-палестинския конфликт

Снимка: БГНЕС

Взимат се мерки израелско-палестинския конфликт да не намери странично проявление от поддръжници на една от двете страни на наша територия, каза в „Нова телевизия“ министърът на отбраната Тодор Тагарев. „В това отношение е засилена бдителността, както в други европейски страни“, заяви той. Към момента няма индикации за странични проявления на наша територия, но службите следят внимателно процесите. “Пряка заплаха за България няма“, каза още Тагарев и уточни, че на практика няма и вероятност да се засилят бежанските мигрантски потоци към страната.

Случващото се в Израел министърът описа като “проява на мащабен тероризъм срещу една демократична страна“. “За съжаление, това е хибридна атака в най-чист вид. „Хамас“ е едновременно привидно демократично избрана сила, управляваща палестинците в ивицата Газа и в същото време - терористична организация. Отговорът срещу такива атаки е изключително сложен“, заяви Тагарев. Най-важното за момента е да се освободят заложниците, посочи министърът. Той не пожела да говори за изхода от воийната. „Това са конфликти с такава история, че е много трудно да се направят прогнози“, каза той.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Румяна Ченалова, Соня Момчилова, доц. Георги Димов и Роман Кендеров

В парламента е внесена петиция с искане да не се въвежда еврото

Противници на въвеждането на еврото в страната и членството в Европейския съюз са внесли в парламента 200 000 подписа за референдум с осем въпроса за гласуване в допитване, съобщава БНТ. Парламентът трябва в рамките на три месеца да се произнесе по..

публикувано на 29.10.25 в 11:50

Припомнят на СЕМ, че комунизмът в България е обявен със закон за престъпен

Проф. Вили Лилков и адвокат Петър Славов са сезирали Съвета за електронни медии за незаконно излъчване на сериала от 1969 г. "На всеки километър", съобщава сайтът на Съюза на българските журналисти sbj-bg.eu. В открито писмо на Лилков и Славов до..

публикувано на 29.10.25 в 11:33

С концерти ще отбележат един век от рождението на Марсел Селие

По повод стогодишнината от рождението на Марсел Селие са планирани серия от музикални събития в родната му Швейцария. На 30 октомври в Нюшател Александър Селие ще почете своя баща с концерт. На сцената ще се качат също гъдуларят Димитър Гугов, Йон..

публикувано на 29.10.25 в 09:45