Очаква се на местните избори на 29 октомври до урните да отидат 44,8% от гражданите с право на глас. 2,5% от тях вероятно ще гласуват с "Не подкрепям никого“ в избора за общинска листа. Това показват данните от изследване на "Галъп интернешънъл болкан“ по поръчка на Българското национално радио. Изследването е проведено между 15 и 22 октомври 2023 г. сред 1008 души по метода "лице в лице“ с таблети. Двустепенната гнездова извадка е представителна за пълнолетното население на страната.

В брой 74 на предаването слушайте: Клубът на българските жени и семейства в Хамбург празнува 20 години от своето създаване – разговор с основателката му Емилия Юкер Какво кара едно момче от Габрово да се натоварва с каузи, които..
В четвъртък, 27 ноември, минималните температури ще са от 3 до 19°, на изток – до 15-19°, а в София – около 6°. През деня ще е облачно и дъждовно, като значителни валежи от дъжд ще има още през нощта в Западна, а през деня и в Централна Южна..
В програмата на Радио България на 26 ноември слушайте: 01:38 – Актуално от България и сънародниците по света 12:48 – Даниела Сиракова, завеждащ консулската служба в Ню Йорк, за българската диаспора в САЩ и образователните ни..