Очаква се на местните избори на 29 октомври до урните да отидат 44,8% от гражданите с право на глас. 2,5% от тях вероятно ще гласуват с "Не подкрепям никого“ в избора за общинска листа. Това показват данните от изследване на "Галъп интернешънъл болкан“ по поръчка на Българското национално радио. Изследването е проведено между 15 и 22 октомври 2023 г. сред 1008 души по метода "лице в лице“ с таблети. Двустепенната гнездова извадка е представителна за пълнолетното население на страната.
Първото международно военно състезание "Най-добър войн" ще се проведе на 25 и 26 юни 2025 г. в Националния военен университет "Васил Левски" във Велико Търново. Турнирът се провежда под егидата на началника на отбраната адмирал Емил Ефтимов и се..
През нощта ще бъде ясно и почти тихо. В сряда отново ще е слънчево, около и след обяд в равнините и низините – горещо. Ще духа слаб, в Източна България до умерен вятър от север-северозапад. Максималните температури ще бъдат между 34° и 39°, в..
01:35 - Еньовден в народните традиции 09:34 - Православен църковен календар - на 24 юни празнуваме Рождение на св. Йоан Кръстител, Еньовден 22:20 - За водата, хората и държавата … Иван Гергов в разговор с климатолога проф. Георги Рачев..
Един живот, заобиколен от книги, думи и мъдрост – така може да бъде описан пътят на известната преводачка Янка Трифонова Селими, която и до днес, на..
Лято, високи температури, отпускарско настроение. Но за съжаление с лятото идват не само позитивни емоции, а реални и много сериозни проблеми. Така..
От новата учебна година университетът в молдовския град Тараклия официално ще обучава студенти като филиал на Русенския университет "Ангел Кънчев"...