Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Григор Димитров се класира за финала на Мастърс в Париж

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Българската звезда на световния тенис Григор Димитров победи с 6:3, 6:7(1), 7:6(3) шестия в света Стефанос Циципас, в полуфинал на последния за годината турнир от категория АТР Мастърс 1000 в Париж, и се класира за финала, съобщи БНТ.

Мачът започна отлично за Григор, който спечели 12 от откриващите 14 точки в двубоя, което му позволи за отрицателно време да поведе с пробив и аванс от 3:0 гейма. В заключителната трета част от сблъсъка и двамата спечелиха първите си сервис геймове и до края на двубоя двамата демонстрираха отлична игра.

Димитров бе безпогрешен в тайбрека, като спечели първите 5 разигравания. Циципас спечели две разигравания, но само отложи отпадането си от турнира, след като хасковлията сложи точка на спора с втория си мачбол след 2:31 часа игра. Димитров спечели първия си тайбрек срещу този опонент.

На финала Григор Димитров ще премери сили с Новак Джокович или Андрей Рубльов.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Пазарджик – съвременното лице на един древен град

Само на 37 км от втория по големина град в България – Пловдив, и стотина километра от столицата София се намира китният Пазарджик. Благоприятното географско положение на древния град е причина там да са минавали важни антични римски търговски пътища, а..

публикувано на 23.06.25 в 08:40

Зимните курорти "Боровец" и "Мальовица" с атрактивни предложения за лятото

Най-старият зимен курорт у нас – "Боровец", открива летния сезон на 28 юни, съобщава БТА. От тази дата ще работи и кабинковият лифт, който обаче няма да функционира в понеделник и вторник. Туристите ще могат да се разходят в парк "Бороландия" и в..

публикувано на 22.06.25 в 08:15

С факли и билкови венци в Делчево отбелязват Еньовден

Село Делчево възстановява традицията за отбелязване на Еньовден с двудневна програма на 21 и 22 юни, съобщиха от Община Гоце Делчев. Събитията ще започнат на 21 юни от 17:00 часа с шествие от площада към местността "Вълчова тумба", където ще бъде..

публикувано на 21.06.25 в 10:35