Рекорден брой състезатели ще участват на международния турнир по фигурно пързаляне Купа “Денкова-Стависки” от утре до неделя в Зимния дворец в София.
За трофеите в единайсетото издание на надпреварата ще спорят 290 фигуристи от 22 държави. Освен най-добрите български състезатели, ще има представители на Австралия, Хонконг, Великобритания, Испания, Франция, Италия, Украйна, Чехия и други страни.
При жените сред българските фигуристки ще бъде и Александра Фейгин – участничка на олимпиадата в Пекин и носителка на купата “Денкова-Стависки” през 2018 г.
Входът за публиката в Зимния дворец ще бъде свободен.
В предаването на 21 февруари говорим за Международния ден на майчиния език. Поглеждаме към темата за опазването на езиковото и културното многообразие от два различни ъгъла – имигрантите в България и българите в чужбина. Мечтата на три поколения..
В събота , 22 февруари, ще остане студено. Ще преобладава слънчево време с временни увеличения на облачността, средна и висока. Преди обяд на места в равнините ще има мъгла. Ще духа слаб източен, в Източна България до умерен северен вятър...
За трета поредна година расте броят на младите лекари, които искат да останат в България след завършването си. Това показват резултатите от анкета сред 224 български абсолвенти от Випуск 2024 на Медицинския факултет към Медицински университет-София. 74,3%..
На 21 февруари се отбелязва Международният ден на майчиния език, вписан в календара на Организацията на обединените нации за образование, наука и..
В брой 39 на предаването слушайте: За България и Венсан Дюпюи, или как един французин решава да стане учител у нас - среща с дългогодишния..
Втори ден на бойкот на търговските вериги за хранителни стоки обявиха обществени организации за 20 февруари, след като отчетоха успех на първата такава..