Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Няма процедура на ЕК срещу България заради "Лукойл"

Снимка: ЕПА/БГНЕС

На този етап няма процедура на Европейската комисия срещу България, заяви говорителят на Комисията Даниел Фери. Така той отговори на въпроса дали срещу страната ни има разследване заради съобщенията, че вратичка в санкциите на ЕС срещу Русия е позволила на рафинерията на "Лукойл“ в Бургас да спечели близо 1 милиард евро за военните нужди на Кремъл, предаде кореспондентката на БНР в Брюксел Ангелина Пискова. 

Информацията за разследване срещу страната ни се появи късно в четвъртък в "Политико“. По-рано изданието публикува информация за разследване за това, как дерогацията, позволяваща на България да внася суров руски петрол до края на 2024 г., помогнала за износа на петролни продукти.
Фери е отказал да отговори на въпроса какво ще направи Комисията, ако се окаже, че в резултат на дерогацията "Лукойл“ заобикаля санкциите, като само припомни, че в такива случаи има процедури за нарушение.


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Приморско се превръща в столица на ветроходството и културата

Приморско е новата морска столица на спорта и културата, обявиха от Общината. Днес в черноморското градче ще бъде даден официален старт на Европейската купа по ветроходство в олимпийските класове ILCA 6 и 7. Надпреварата, в която ще участват 50..

публикувано на 23.05.25 в 07:35

България днес - 22 май 2025 г.

В "България днес" на 22 май слушайте: 01:15 Актуална информация от страната и българските общности зад граница  09:20  Прогноза за времето..

публикувано на 22.05.25 в 19:00

Часът на Радио България - Брой 52

В брой 52 на "Часът на Радио България" отправяме взор към празнуването на 24 май от българите по света и в него можете да чуете : Българските неделни училища в Кипър излизат на общо шествие по крайбрежната улица на Лимасол – интервю с..

публикувано на 22.05.25 в 12:00