Премиерът Николай Денков е на еднодневно посещение в Австрия. В столицата Виена той ще участва в ХХ-ия юбилеен Виенски икономически форум „Виенски диалог за бъдещето“ 2023 г. Очаква се да дискутира темата „Изграждане на икономическо сътрудничество в трудни времена“ с еврокомисаря по икономика Паоло Джентилони, премиерите на Република Северна Македония и на Косово - Димитър Ковачевски и Албин Курти, и с вицепремиерите на Молдова и на Черна гора - Думитру Алайба и Ник Джелошай.
Изследване на INSAIT (Институт за компютърни науки, изкуствен интелект и технологии) към Софийския университет “Св. Климент Охридски” беше отличено като водеща статия на едно от най-престижните събития в света на изкуствения интелект и..
На днешното заседание на Министерския съвет са одобрени средства в подкрепа на пострадалите от наводненията, съобщи на брифинг министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов. "По 3000 лв. ще се дават като допълнителна подкрепа за..
Българската интелигенция, която в голямата си част е демократично настроена, трябва да бъде популярна сред украинските българи. Същевременно цялата украинска култура и украинска интелигенция трябва да могат да достигнат до нас. Такова мнение..
На официална церемония в Берлин българският разследващ журналист Христо Грозев получи наградата си за Европейски журналист на годината. Той беше..
Започва най-голямото лекоатлетическо събитие в България – Wizz Air Sofia Marathon 2025 . На 11 и 12 октомври улиците на София ще се превърнат в..
Белоградчишкото село Салаш е домакин на второто издание на единствения по рода си Фестивал на трънката. По нашите земи диворастящото растение от..