Столичният общински съвет за втори път не избра свой председател. Нито един кандидат за втория най-важен пост в София не получи нужните 31 гласа. Борис Бонев, номиниран от “Продължаваме промяната – Демократична България – Спаси София“ събра 23 гласа. Кандидатът на БСП Диана Тонова получи 9 гласа. Кандидатът на “Възраждане” Красимир Гълъбов събра 8 гласа, а този на „Има такъв народ“ - Пламен Данаилов получи 3 гласа. 4 бюлетини бяха недействителни. Общинските съветници от ГЕРБ-СДС не участваха във вота. На балотаж ще се явяват Бонев и Тонова.
В началото на заседанието ГЕРБ-СДС поиска новия кмет Васил Терзиев да представи своя екип и да бъде изслушан зам.-кметът по екология във връзка с план сметката за чистотата. Кметът Терзиев обеща, че ще продължи преговорите с политическите сили в съвета за сформиране на управляващо мнозинство.
Чужденци често искат да плащат в евро в България, особено като зареждат гориво по бензиностанциите. Причината е, че на стоките вече има обозначена и цена в европейската валута, разказват в търговските обекти в Кюстендилския край. Малко трудно..
Наблюдава се трайна тенденция за завръщане на българи от чужбина, стана ясно на форума “Европа е с мен”, организиран от Управляващия орган на Програма “Развитие на човешките ресурси“ на Министерството на труда и социалнат олитика. Решението се..
Няма демокрация и свобода без свобода на словото и плурализъм. Това заяви президентът Румен Радев при откриването в София на Годишната конференция на Международната асоциация на обществените медии. Българското национално радио за първи път е..
Българското национално радио беше за първи път домакин на Годишната конференция на Международната асоциация на обществените медии ( Public..
В петък , 24 октомври, минималните температури ще са от 10 до 15°, в София – 10°. Сутринта в западните райони на страната ще завали дъжд. През деня ще..
Институтът за компютърни науки, изкуствен интелект и технологии (INSAIT) към СУ "Св. Климент Охридски" обяви пускането на SPEAR-1 – фундаментален AI..