Фермери и оранжерийни производители се очаква да излязат днес на протестно шествие, което ще започне в 11 ч. , от Министерство на земеделието и ще завърши пред Министерския съвет в София. Това обяви председателят на Национален съюз на говедовъдите в България Димитър Зоров, на пресконференция на тема: „Да се противопоставим на унищожаването на нашето млечно животновъдство и оранжерийно зеленчукопроизводство“. Недоволните искат оставката на земеделския министър Кирил Вътев, който според тях не отстоява интересите на фермерите, финансовото подпомагане от държавата е недостатъчно и българското животновъдство загива. "Министърът на земеделието ни нарече алчни. Ние не сме алчни, а работещи хора", каза пред бТВ Бойко Синапов, председател на "Обединени български животновъди"
Пред Съдебните палати в София, Пловдив, Варна, Бургас и Стара Загора ще се проведат протести срещу педофилията и престъпленията над деца. Сред основните искания на протестиращите са създаването на публичен регистър на педофилите и по-строги наказания..
В знак на съпричастност към хората с аутизъм днес, 2 април, Мостът на плажа в Бургас на Черно море ще бъде осветен в син цвят, съобщиха от Община Бургас. Този ден е определен през 2007 г. от Общото събрание на ООН. Целта е да бъдат осигурени от..
Девет заглавия ще бъдат представени на 4 сцени по време на 5-дневния Международен театрален фестивал на комедийния и сатиричния спектакъл в Габрово. Организатор на събитието, което ще се проведе от 2 до 6 април, е Драматичен театър "Рачо Стоянов"..
Вече век лесовъдите в България организират Седмица на гората . Тържествен концерт "Век от вечността" на 7 април ще даде официално начало на..
Министерството на външните работи съветва българските граждани стриктно да спазват въведените забрани за движение в няколко американски щати заради..
Вълна от недоволство заля България след жестока катастрофа на пътя Телиш - Радомирци (област Плевен), при която загина 12-годишната Сияна, която се..