"Лукойл“ започна да преразглежда стратегията си за активите в България, включително да разглежда възможността за продажба на бизнеса, съобщиха от компанията. "С оглед на значителните промени в условията на работа на предприятията, Групата Лукойл в България е започнала работа по преразглеждане на стратегията за тези активи. С участието на международни консултанти ще бъдат анализирани различни варианти, включително продажбата на бизнеса“, предаде БТА, като цитира компанията. В България, „Лукойл“ притежава петролна рафинерия в Бургас, мрежа от 220 бензиностанции и 9 петролни бази, в които твърди, че през последните 20 години е инвестирала 3,4 млрд. долара.
Петото издание на форума “Наука за бизнес”, организиран от Българската академия на науките и Изпълнителната агенция за насърчаване на малките и средните предприятия, започва днес в столичния Интер Експо Център, съобщава БТА. Неговата цел е да..
"Психология на тоталитаризма" – така е озаглавил книгата си проф. Матиас Десмет, преподавател по психоаналитична психотерапия в катедрата по психоанализа и клинично консултиране на университета в Гент, която ще представи на 3 юни в София. Според..
Във вторник , 3 юни, минималните температури ще са от 12 до 17°, в София – 12°. През деня над по-голямата част от страната ще се развива купесто-дъждовна облачност, но ще остане предимно слънчево. Около и след обяд, на изолирани места главно над..
Нестабилното и непредвидимо време тази пролет с множество резки температурни амплитуди принуди столичани, наред с необичайно плътното за сезона облекло,..
В сезона на абитуриентските балове и в самия край на учебната година през юни поглеждаме към вълненията на младите хора, на които предстои да отворят..
Точно в 12,00 ч. под двуминутен вой на сирени граждани в цялата страна отдадоха почит към паметта на Христо Ботев и на загиналите за свободата на..