Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

11-о място зае Алберт Попов след слалома в Мадона ди Кампильо

Алберт Попов
Снимка: БГНЕС

Най-добрият български скиор Алберт Попов завърши на 11-та позиция в нощния слалом в италианския зимен център Мадона ди Кампильо. Българинът направи силен първи манш, в който даде четвърто време, изоставяйки на 42 стотни от водача Клеман Ноел от Франция, но грешки във втория му отредиха място извън топ 10. Попов бе по-бавен с близо 5 сек във второто си каране. С 11-та си позиция в Мадона ди Кампильо, Попов заема десетото място с 50 точки в класирането за Малката световна купа в дисциплината слалом. Водач е австриецът Марко Шварц със 180, следван от своя сънародник Мануел Фелер със 145. 

Мъжете остават в Италия, като завършват календарната година с два старта в Бормио на 28 и 29 декември в дисциплините спускане и супергигантски слалом. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Средният осигурителен доход достигна 1882,97 лева (962.25 EUR)

Размерът на средния осигурителен доход за страната за септември 2025 г. е 1882,97 лв., а размерът на средномесечния осигурителен доход за страната за периода от 01.10.2024 г. до 30.09.2025 г. е 1798,95 лв. (919,3 EUR). Това съобщиха от Националния..

публикувано на 11.11.25 в 17:33

"Мечката в контекста на екотуризма" е тема на среща в Смолян

Среща на тема "Мечката в контекста на екотуризма: възможности и перспективи" ще се проведе днес в сградата на родопската община Смолян. Събитието е организирано от WWF България и сдружение "Нови  хоризонти" - Смолян и цели да събере представители на..

публикувано на 11.11.25 в 06:00

Есенните дъждове продължават в Дунавската равнина, в Тракия ще е ветровито

Във вторник минималните температури ще са от 8 до 13°, в София ще е около 9°. През деня валежи ще има над цялата страна, като по-значителни ще са в североизточните райони и Централна България. След пладне валежите от запад ще спират. Облачността на запад..

публикувано на 10.11.25 в 18:30