От 8 до 12 януари тече гласуването в кампанията "Думи на годината" за ключовите за България думи и изрази от 2023 г. Платформата за езикова грамотност "Как се пише" провежда допитването за трети път, за да изследва процесите и механизмите, които са водили българите през изминалата 2023-та.
"Дори вашата дума или израз вече да ги има, напишете ги отново в свой коментар. Отчитат се написаните думи, а не харесванията", призовават организаторите. На 15 януари жури ще огласи 10 думи или словосъчетания, за които ще има ново гласуване до 20 януари за избор на първите три. Окончателните резултати ще бъдат съобщени на 22-ри януари.
Сред предложенията вече се наредиха "сглобка", "евроатлантици", "изкуствен интелект", "дерогация", "Шенген", "времеубежище", "некоалиция", "демонтаж", "ротация".
В "България днес" на 18 април слушайте: 00:39 - Разпети петък – време за размисъл, тишина, разкаяние за греховете, смирение и благодарност към Божия син 21:38 - Доц. Арсения Иванова – за нейния път до Сантяго де Компостела и за духовната..
В петък минималните температури ще бъдат от 7 до 12°. В София ще е около 10°. През деня над западните и централните райони облачността ще се разкъса и намалее до предимно слънчево. След обяд там ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на..
"България не поставя допълнителни условия към процеса и преговорите на Северна Македония с ЕС", каза вицепрезидентът Илияна Йотова при откриването в София на форума "ЕС среща Балканите". Във форума участват европейският комисар по разширяването..
Пъстър великденски празник под надслов “Да запеем, заиграем на Великден, на мегдана” ще се състои днес на открито в Стара Загора. За доброто настроение..
" Дълбоко съм натъжен от кончината на Негово Светейшество – истински приятел на България и световен символ на мира, състраданието и единството ." Това..
На последния си Великден папа Франциск се появи пред вярващите с омофор, получен като дар при посещението си у нас през 2019 г. Омофор произлиза от..