Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

22% от българите са "работещи бедни", търсят се причините

Снимка: Архив

Близо 22% са така наречените "работещи бедни", сочат най-новите данни на Националния статистически институт към края на 2022 г. Това обяви председателят на Икономическия и социален съвет Зорница Русинова на консултативна среща с депутатите от парламентарната Комисия по труда, социалната и демографската политика.
Съветът подготвя анализ на обхвата на тази група работещи, както и препоръки за законодателни промени за ограничаването й. Експертите ще установяват дали това е свързано с ниската квалификация и липса на определени умения у служителите или причината е в работодателите, както и изплащането на заплати в плик.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Българска електрическа яхта е сред финалистите на международен конкурс

Българска разработка за електрически плавателен съд постигна международно признание, като се класира за финалния кръг на престижните награди The Gussies Electric Boat Awards 2025. Тези отличия са насочени към най-иновативните и устойчиви..

публикувано на 14.11.25 в 09:15

В София се открива Немският коледен базар

В софийската Градска градина от днес до 21 декември ще се проведе традиционният Немски коледен базар.  15-ото издание на базара включва щандове с храни и ароматно греяно вино, както и множество културни прояви, сред които концерти на млади..

публикувано на 14.11.25 в 06:45

Хълмът Царевец се готви за две версии на спектакъла "Звук и светлина" в един ден

За първи път в 40-годишната история на аудио-визуалния спектакъл "Царевград Търнов - Звук и светлина" на хълма Царевец във Велико Търново ще бъдат прожектирани двете му версии в един ден, съобщиха от пресцентъра на общинската администрация. Освен..

публикувано на 14.11.25 в 06:20