Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Над Западна България ще е слънчево, на изток ще е облачно с валежи

Снимка: БГНЕС

В четвъртък минималните температури в България ще са между минус 2° и 3° на изток и до 4°-6°, в София 0°. През деня в Западна и Централна България ще е предимно слънчево, докато над източните райони ще остане облачно, на места в Югоизточна България ще превали дъжд. Максималните температури ще са между 8° и 13°, в столицата 9°.

По Черноморието ще е облачно, на юг ще вали дъжд. Температурите на въздуха ще са до 8°-10°. Температурата на морската вода е 7°-8°. Вълнението на морето ще е 3-4 бала. 

Над планините на запад ще е слънчево. Над останалите масиви ще е облачно на места ще превали слаб сняг. Ще духа до силен северен вятър. Температурата на 1200 м надморска височина ще е 1°, над 2000 м до минус 3°. 

В петък над Западна и Централна България ще е слънчево и тихо. На изток ще духа до умерен северен вятър, ще е облачно, на места със слаби валежи от дъжд.

В Европа ще е облачно, на много места в западния дял на континента ще е дъждовно. На Скандинавия п-ов в Прибалтика и Западна Русия ще вали сняг. Над Източноевропейската равнина ще е слънчево. Над централноевропейските страни облачността ще е значителна, но без съществени валежи. Слънчево ще е и над Централното Средиземноморие.

На Балканите ще е слънчево с по-значителни увеличения на облачността над източните райони, но без съществени валежи.

В Лондон и в Париж ще е 15°, в Берлин и в Москва се очакват 13° и минус 10°. В Мадрид ще е до 16°. В Атина, Белград и в Букурещ ще е 12°, в Истанбул 9°. Най-топлата европейска столица ще е Рим със 17°.

Във Ванкувър и Монреал ще е 7° и минус 4°, в Чикаго и в Ню Йорк ще е 7° и минус 4°. В Лос Анжелис се очакват 15°, в Маями и в Мексико сити ще e 25° и 26°, в Буенос Айрес и в Рио де Жанейро ще е 22° и 30°. В Дубай ще е 27°, в Йерусалим 13°. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Часът на Радио България по програма "Христо Ботев" - Брой 39

В брой 39 на предаването слушайте: За България и Венсан Дюпюи, или как един французин решава да стане учител у нас - среща с дългогодишния преподавател по история и география във Френски лицей "Виктор Юго" в София; На гости на българската..

публикувано на 20.02.25 в 12:00
Министърът на отбраната Атанас Запрянов

Министри разказват на депутатите за "въпросника" на САЩ

Парламентът ще изслуша днес министъра на отбраната Атанас Запрянов и министъра на външните работи Георг Георгиев относно "въпросник", изготвен от страна на САЩ, по теми, свързани с готовността на България за участие в специална военна операция на..

публикувано на 20.02.25 в 07:15

Втори ден на бойкот на веригите за хранителни стоки

Втори ден на бойкот на търговските вериги за хранителни стоки обявиха обществени организации за 20 февруари, след като отчетоха успех на първата такава инициатива у нас. В първия ден на бойкота по данни на Министерството на финансите оборотът на..

публикувано на 20.02.25 в 06:35