"Дом на розата", посветен на знаковата за България Долина на розите, ще бъде изграден в София. Той ще представя историята и богатството на Розовата долина на местните и чуждестранните туристи.
"Идеята е това да е една отправна точка за столицата, която ще провокира туристите да се заинтересуват от региона на Долината на розите. В този дом ще има разказ както за значението на розите за района, розата като символ, така и за традициите и иновациите в производството на розово масло и розови продукти", обясни министърът на туризма Зарица Динкова. Тя допълни, че България трябва да се стреми да промотира най-доброто, което произвежда, а българската роза и розово масло са с качество на световно ниво.
В предаването на 21 февруари говорим за Международния ден на майчиния език. Поглеждаме към темата за опазването на езиковото и културното многообразие от два различни ъгъла – имигрантите в България и българите в чужбина. Мечтата на три поколения..
В събота , 22 февруари, ще остане студено. Ще преобладава слънчево време с временни увеличения на облачността, средна и висока. Преди обяд на места в равнините ще има мъгла. Ще духа слаб източен, в Източна България до умерен северен вятър...
За трета поредна година расте броят на младите лекари, които искат да останат в България след завършването си. Това показват резултатите от анкета сред 224 български абсолвенти от Випуск 2024 на Медицинския факултет към Медицински университет-София. 74,3%..
На 21 февруари се отбелязва Международният ден на майчиния език, вписан в календара на Организацията на обединените нации за образование, наука и..
В брой 39 на предаването слушайте: За България и Венсан Дюпюи, или как един французин решава да стане учител у нас - среща с дългогодишния..
Втори ден на бойкот на търговските вериги за хранителни стоки обявиха обществени организации за 20 февруари, след като отчетоха успех на първата такава..