Президентът Румен Радев ще участва днес в церемония, на която улица в село Горско Сливово, община Летница, ще бъде кръстена на проф. Михаел Бар-Зоар, съобщиха от прессекретариата на държавния глава.
Роденият в България световноизвестен израелски писател, историк и общественик ще присъства на събитието. Румен Радев ще произнесе слово пред дома, в който проф. Михаел Бар-Зоар е живял.
Церемонията ще се състои в деня, в който се отбелязва 81-вата годишнина от спасяването на 50 хил. български евреи и е отреден за почит пред паметта на жертвите на Холокоста.В брой 67 на предаването слушайте: Молдова след изборите – как българите и гагаузите в страната „разчитат“ резултатите от вота – коментар на бесарабския българин Александър Ламбов и Михаил Сиркели, гагаузин с българско гражданство;..
От началото на годината България преживя рекордни жеги , серия от опустошителни пожари и ново бедствие само преди дни – катастрофални води, които отнеха човешки животи. Климатичните промени вече имат своята цена – и тя расте с всяка..
Европейският екологичен фестивал "Зелена вълна – 21 век" се завръща в Кърджали с практически обучения, прожекции и дискусии, информира БНР Кърджали. Целта на събитието на 9 и 10 октомври е да повиши готовността на хората да реагират при реални..
Поредно бедствие, поредни анализи и мерки постфактум от страна на отговорните институции. Опустошителното наводнение, заляло курортното селище "Елените"..
Във вторник , 14 октомври, минималните температури ще са от 5 до 10°, в София – 7°. През денонощието облачността над страната ще се задържи предимно..
Инициативен комитет, начело с историка акад. Георги Марков, предлага на мястото на Паметника на Съветската армия в София да бъде изграден паметник на..