Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Продължава топлото пролетно време

Снимка: Радио Шумен

В четвъртък, 11 април, минималните температури в страната ще са между 4 и 9°, в София 6°. През деня ще е слънчево и топло, с до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще са между 23 и 28°, в столицата 24°.
По Черноморието ще е предимно слънчево с умерен бриз от север-североизток. Температурите на въздуха ще са 19-23°. Морската вода е 11-14°. Вълнението на морето ще е 2-3 бала. 

Над планините ще е слънчево,ще духа до умерен вятър от изток-североизток. Температурата на 1200 м надморска височина ще е до 16°, на 2000 м до 9°.

В петък ще е слънчево без промяна на температурите. В следобедните часове ще се заоблачава, не са изключени изолирани кратки валежи.  

В Европа – на Пиренейския п-ов, в централната и източната част на континента ще е слънчево и топло. Над Апенинския п-ов ще е облачно, повече слънце там ще има на север. Облачно ще е в Западна Европа,с валежи от дъжд в Северна Германия, Ирландия и Шотландия. Облачно, ветровито и с валежи ще е в по-голямата част от Северна Европа. Дъжд ще вали на юг в Скандинавието и по-значително в Норвегия, а на север се очаква и сняг.

На Балканите ще е слънчево и топло. По-значителна облачност ще има над крайните северозападни райони.

В Лондон, Берлин и Париж ще е 18 - 19°. В Москва се очакват  20°. В Мадрид и в Рим ще е 25 - 26°, в Атина и Белград ще е 24°, в Истанбул 21°. Най-топлата европейска столица ще е Букурещ с 27°.

Отвъд Океана – във Ванкувър ще е 9, а в Монреал 16°. В Чикаго и в Ню Йорк ще е 17°. В Лос Анжелис се очакват 26°, в Маями и в Мексико сити ще e съответно 30 и 29°, в Буенос Айрес ще е 17, в Рио де Жанейро 31°. В Дубай ще е 32, в Йерусалим 17°.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Търсят възможности за противодействие на младежката агресия чрез култура

Дискусия за ролята на културата като средство за противодействие на насилието и младежката агресия организират "Гьоте институт"- България и Сдружение "Фабрика за идеи" от 16:00 г. до 18:00 ч. в "Гьоте институт" в София. Отворената дискусия с вход..

публикувано на 25.02.25 в 09:05

Представят анализ на състоянието на Въоръжените сили на България

В рамките на Годишната конференция на началника на отбраната адмирал Емил Ефтимов, днес ще бъде представен "Анализ на състоянието и подготовката на Въоръжените сили през 2024 г.". Сред участниците в заседанието ще е министърът на отбраната Атанас..

публикувано на 25.02.25 в 07:30

Очаква се повишаване на температурите

Във вторник , 25 февруари, минималните температури ще са между минус 5 и 0°, на североизток и до минус 11°. В София ще е около минус 3°. Сутринта край реките са възможни мъгли. През деня слаби превалявания от дъжд ще има на места в югозападните..

публикувано на 24.02.25 в 18:45