Бюрото на Европейския парламент в България организира концерт #ИзползвайГласаСи в подкрепа на кампанията за изборите за Европейски парламент на 9 юни т.г. На сцената на столичния Club Mixtape 5 тази вечер ще се изявят младите певци Дара, Прея, Дара Екимова и Тино.
“Кампанията на Европейския парламент #ИзползвайГласаСи е институционална и нейната основна цел е да насърчи по-високата избирателна активност на европейските избори”, заявяват от институцията.
От 6 до 9 юни стотици милиони граждани ще изберат новите членове на Европейския парламент за следващите пет години.
Като европейци сме изправени пред множество предизвикателства: от миграцията до промените в климата, от сигурността и отбраната до защитата на принципите на правовата държава, припомня БТА.
01:25 Актуално от България и сънародниците по света 24:09 От петролния сектор предупреждават: Заради евродиректива ни чака ударен скок на горивата 37:29 Вила "Армира" – древен лукс и модерно изживяване 50:20 Отец Юлиян Ангелов от Берлин и..
В сряда минималните температури ще са от 17 до 23°, в София – 17°. През деня ще е слънчево с временни заоблачавания. Следобед над Южна и Източна България ще се развива купеста облачност и на места там ще превали за кратко. Ще духа слаб, в..
Българското общество е на средно европейско равнище по потребление на генеративни AI приложения. Това показват данните от национално представително проучване, проведено от Агенция "Алфа Рисърч" в периода 7-14 юли 2025 г. сред хиляда пълнолетни..
Международното триенале на сценичния плакат гостува на галерия "Средец" на Министерството на културата на 29 юли, вторник, с блиц изложба "Ре-акция:..
"Поне 870 души може да се възползват от мярката "Избирам България", за да бъдат привлечени обратно в България от чужбина. Голяма част от тях сигурно ще..
България не използва системата за гасене на пожари, която е придобила със закупуването на транспортните самолети "Спартан". Това става ясно от..