Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

България, Турция и Сърбия представиха традициите си в Ню Йорк

Снимка: Генерално Консулство Ню Йорк

На събитие, организирано от Генералните консулства на България, Турция и Сърбия в Ню Йорк, бяха представени културите, традициите и възможностите за туризъм в трите балкански държави.

Празненството бе домакинствано от генералното консулство на Турция и беше посетено от близо 500 гости от трите общности и техни приятели, отбелязват във Фейсбук от Консулството на България.


Генералният консул на страната ни в Ню Йорк Ангел Ангелов запозна гостите с участието на България в изложението, като разказа за възможнстите за туризъм в страната ни. Българските фолклорни танци и музика бяха представени от танцов ансамбъл GORANA DANCE. 


Българската кухня, с уникалното кисело мляко, баниците със сирене, със спанак, с тиква и пр., виното и ястията от родната трапеза също бяха част от празника на Балканите в Ню Йорк.


Снимки: Генерално консулство Ню Йорк


 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Проф. Калин Георгиев: Бесарабските българи съхраняват корените си непринудено

Българската интелигенция, която в голямата си част е демократично настроена, трябва да бъде популярна сред украинските българи. Същевременно цялата украинска култура и украинска интелигенция трябва да могат да достигнат до нас. Такова мнение..

публикувано на 08.10.25 в 11:17

Природата или човешкото безхаберие са в основата на наводненията по Черноморието

Отиващата към края си 2025 година не остана изключение от черната статистика по отношение на природните бедствия на територията на България. Суша, пожари, а след това последваха и наводненията. И макар след всяко подобно бедствие да се говори за мерки,..

публикувано на 08.10.25 в 10:40

Синоптичната обстановка остава сложна, в Северна България – с оранжев код за валежи

В сряда , 8 октомври, синоптичната обстановка ще остане сложна. През нощта в Дунавската равнина и Лудогорието ще остане дъждовно и на места количествата ще са значителни. В югоизточните райони на страната валежите ще отслабват, и на места..

публикувано на 07.10.25 в 18:15