Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Празничните събития за Деня на храбростта в гарнизоните в страната

Снимка: БГНЕС

Военнослужещи от различни гарнизони на страната ще проведат празнични събития на 25, 26, 29, 30 април и 2 май по повод предстоящия 6 май – Ден на храбростта и празник на Българската армия.

Гражданите ще могат да се запознаят с техниката и въоръжението на Българската армия, да научат повече за професията "военнослужещ", както и да се насладят на изпълненията на военни духови оркестри.

Събитията ще се проведат в Карлово, Стара Загора, Казанлък, Плевен, Чирпан, Шумен, Смолян, Благоевград и Асеновград.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 19 юни 2025 г.

В "България днес" на 19 юни слушайте: 03:38 – Десетдневното летуване за децата от Цариброд на българското Черноморие организира и тази година Културно-информационният център в сръбския град, предава двуезичната Радио – телевизия Цариброд 09:54..

публикувано на 19.06.25 в 19:00

В петък – температурите ще се понижат, ще превали, възможни са градушки

В петък , 20 юни,   минималните температури ще са от 15 до 21°, в София – 17°. Преди обяд ще бъде слънчево. Около и след пладне ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. На много места, главно в Южна и Източна България, ще има..

публикувано на 19.06.25 в 18:25

CNN нареди шопската салата сред най-добрите в света

Българската шопска салата си спечели място сред 24-те най-добри салати в света според нова класация, публикувана от CNN, предаде БГНЕС. Свежото и цветно ястие, обичано из Югоизточна Европа, зае достойно място редом с всепризнати класики като..

публикувано на 19.06.25 в 17:40