Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Служебният премиер отива в Брюксел за лидерска среща на ЕС

Снимка: БТА-архив

За трайно уреждане на конфликта ще е нужен диалог между всички страни, се подчертава в заключителното комюнике подписано от 80 страни в Швейцария на международната конференция за мир в Украйна. В документа, подкрепен от мнозинството участници се настоява за достъп до пристанищата в Черно и Азовско море, коийто е от критично значение за глобалните доставки на храни. Страните подкрепили декларацията, настояват Украйна да има "пълен контрол" над Запорожката атомна електроцентрала и се ангажират с "териториалната цялост на всички държави, включително и Украйна".

След конференцията служебният премиер Димитър Главчев заминава за Брюксел. На 17 юни той ще участва в неформалната среща на лидерите от ЕС. Там ще се обсъждат институционални въпроси след изборите за Европарламент от 9 юни. 


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Християн Мицкоски: Няма да впишем безусловно българите в конституцията

Премиерът на Северна Македония Християн Мицкоски заяви, че неговият кабинет няма да впише безусловно българите в основния закон на страната. “Никой няма правото да очаква, че това правителство безусловно ще направи промени в конституцията”, каза..

публикувано на 17.10.25 в 15:05
Словашкият президент Петер Пелегрини с президента на РСМ Гордана Силяновска

Извикаха словашкия посланик във външно министерство заради думи в Скопие

Посланикът на Словакия Васил Гривна е бил извикан в българското Министерството на външните работи по повод официални изявления на словашкия президент Петер Пелегрини по време на негово посещение в Скопие на 14 октомври. Става дума за направени..

публикувано на 16.10.25 в 11:25
Пламен Димитров

Най-големият синдикат в страната КНСБ се обяви против предсрочни избори

"Предсрочните избори по никакъв начин няма да помогнат на никого с нищо. Ако сега се отиде на избори, служебното правителство няма да има никаква сила да състави най-трудния бюджет за последните 30 години." Това каза президентът на Конфедерацията на..

публикувано на 15.10.25 в 12:48