Слушайте!
Audio Player
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Фотоизложбата "Невинност без граници" разкрива света на децата бежанци

Над 11 000 непридружени деца-бежанци са потърсили закрила в България в последните 5 години

Снимка: unicef.org

На Световния ден на бежанците - 20 юни, от 11:00 часа на Терминал 2 на Летище София ще бъде официално открита фотоизложбата с деца бежанци, озаглавена "Невинност без граници". Събитието се организира от УНИЦЕФ, Посолството на Швейцария в България, Държавната агенция за бежанците и Летище София.


Фотографите Добрин Минков и Николай Стойков разказват историите на деца и техните семейства, както и на непридружени деца от новооткритата Сигурна зона за непридружени деца в Харманли, създадена от УНИЦЕФ, ДАБ и партньори, с подкрепата на Швейцария.



Изложбата е призив за солидарност, разбиране и толерантност към невинните деца, тръгнали на път, които плащат най-високата цена заради войни, конфликти или политическа нестабилност. Експозицията може да бъде видяна до 20 юли 2024 г.


През последните години ескалацията на международните и вътрешните конфликти принуди повече от 50 000 души, 13 000 от които - деца, да потърсят международна закрила в България. От тях през последните 5 години повече от 11 000 непридружени деца-бежанци са потърсили закрила в страната.


Още по темата:


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България чества 147 години от своето Освобождение

С поставяне на цветя и венци пред паметника на Незнайния воин в София и издигане на националното знаме бе отбелязан Националният празник на България. Присъстваха вицепрезидентът Илияна Йотова, министърът на отбраната Атанас Запрянов, българският патриарх..

публикувано на 03.03.25 в 13:26

Министерството на туризма набира студенти за българския щанд на ЕКСПО 2025

България ще участва в Световното изложение ЕКСПО 2025 с национален щанд, на който ще работят български студенти, по предложение на Министерството на туризма. Българската държава ще има собствен павилион, от най-висок клас – тип "А", съобщиха от..

публикувано на 03.03.25 в 12:06
Снимка: Посолство на България в Украйна

Тържествено отбелязване на 3 март и в Киев

Българското посолство в Киев организира тържествено честване по повод националния празник Трети март пред паметника на украинските войници и българските опълченци, загинали за свободата на България в освободителната война от 1877-78 г., съобщиха..

публикувано на 03.03.25 в 07:00