В шестия брой на „Часът на Радио България…“ ви срещаме с Милена Селими – представител на българите в Комитета на националните малцинства в Република Албания, преводач на албански на някои от най-популярните ни писатели и виден общественик. С нея говорим за онова, от което се нуждае българското национално малцинство в Албания, с какво българската държава може да му помогне, как се развиват отношенията между отделните народи на Балканите и как културата може да ги „облагороди“.
В предаването ви разказваме и за Музея в италианския град Кампобасо, който пази уникални исторически находки, свързани с България.
Водещ е Красимир Мартинов.
Слушайте предаването всеки четвъртък от 10:00 до 11:00 часа в ефира на програма "Христо Ботев", а след това – в платформите на БНР – "Радио България", "Бинар.бг", както и в YouTube канала на Радио България.
Очакваме ви с мнения и коментари на: radiobulgaria@bnr.bg и във Фейсбук – "Радио България за българите по света".
По повод Световния ден на здравето –7 април, премиерът Росен Желязков изказа дълбоката си признателност и уважение към лекарите и здравните работници в България, съобщи БТА. "Вие сте хората, които всеки ден, с професионализъм и сърце, се грижите..
"Пътят на музикантите" (Musicorum Via) се нарича съвместната инициатива на Българската академия на науките и на Националната музикална академия, която се открива в зала "Проф. Марин Дринов" на БАН. В рамките на академичната година студенти ще..
Президентът Румен Радев ще участва днес в тържественото откриване на Седмицата на гората, което ще се проведе пред храм "Св. Александър Невски" в София, съобщиха от прессекретариата на държавния глава. Мотото на тазгодишните чествания е "Век от..
Възможностите за висококачествено висше образование на френски език в България ще бъдат представени по време на образователно изложение в Скопие...
8 април е денят в който ромите по света честват своята идентичност. "Международният ден на ромите е време, в което да покажем, че ние сме част от..
Възможно ли е още от 2026 г. предметът "Добродетели и религии" да влезе в учебните програми и вече да бъде задължителен – това е дебат, около който се..