Уъркшоп по българска бродерия организира Ирен Величкова-Ямами - дългогодишна изследователка на това изкуството и автор на картата на България в шевици, подарена от самата нея на Националния исторически музей в София. Българката, която повече от 35 години живее в Япония и пренася славата на българската култура, събира своите японски почитатели на 21 юли (неделя) от 13.00 ч. в салона на българското посолство в Токио.

Уъркшопът "Да хванем иглата!" е разделен на теоретична част – лекция с демонстрация на различни бродерии, а след това – всеки участник ще може да опита да приложи наученото на практика. За целта са подготвени различни комплекти за бродерия, от които всеки може да си избере според вкуса и предпочитанията си.

За участие в уъркшопа е необходимо предварително записване – до 17 юли през следната форма: https://forms.gle/4E7tcmNLvSfURXP78, информира посолството на България в Токио от своята фейсбук страница.
В едно от интервютата си за Радио България, правейки сравнение между родината си и страната, в която живее от десетилетия, нашата сънародничка Ирен Величкова-Ямами казва: "В Япония, като се каже чужденец, хората разбират Америка. Но когато се докоснат до колоритната култура на България, всички остават очаровани, замаяни и дори влюбени в страната ни. Отношението им към България е много добро, сърдечно и с разбиране, защото оценяват традицията. При тях е така – традицията се цени много високо и по достойнство”.
Снимки: Гергана Манчева, Посолство на Република България в Токио

Представители на посолството на България в Украйна, преподаватели и студенти по българска филология в Киевския национален университет "Тарас Шевченко" отбелязаха заедно Деня на народните будители в Центъра по българистика на Киевския национален..
Легендарната рок група "Сигнал" излиза на лондонска сцена на 1 ноември. Сънародниците ни в британската столица ги очаква незабравима вечер с култовите хитове на любимците на българската публика. Концертът в The Alie Bar (на адрес: 133 Houndsditch, London..
Финландско-българската асоциация ще организира представяне на изложбата "Нутипуки срещу кукери" (Nuuttipukki vs Kukeri) в град Пори на 17 ноември 2025 г. Това съобщават от Посолството на България във Финландия чрез публикация на официалната си Фейсбук..
Робърт Джоузеф Милър, почетният консул на България в щата Невада, беше удостоен с престижното отличие "Златна лаврова клонка" на Министерството на външните..
Швейцария или, ако трябва да бъдем исторически и географски коректни, Швейцарската конфедерация е една от по-малките централно европейски държави на..
Концерт по случай Деня на бесарабските българи ще се състои на 29 октомври в големия салон на Централния военен клуб в София. Това съобщи за БТА..